XI Chrześcijański Bal Bezalkoholowy

Sto czterdzieści osób bawiło się na chrześcijańskim balu bezalkoholowym, zorganizowanym 9 lutego już po raz jedenasty przez parafię św. Józefa Robotnika w Kielcach. Impreza odbyła się w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Dom Kultury.

Wspólną zabawę rozpoczął polonez odtańczony przez wszystkie pary, a poprowadził go ks. prałat Jan Iłczyk – proboszcz parafii św. Józefa Robotnika. Duchowny uroczyście otworzył ostatkowy XI Chrześcijański Bal Bezalkoholowy.

Imprezę prowadzili profesjonalni wodzireje, włączając w nią wątki z kultury żydowskiej. O północy na salę wjechał tort ufundowany przed redakcję Radia Kielce Plus. Pierwszą porcję tradycyjnie odkrojono szablą. Zabawa trwała do godz. 5 rano, a zakończyła ją wspólną modlitwa i błogosławieństwo.

„Dlaczego żydowskie klimaty? Chcieliśmy zaznaczyć, że jesteśmy świadomi korzeni chrześcijaństwa i naszych związków z narodem wybranym” – powiedział KAI ks. Iłczyk. Dodał też, że patron parafii był cieślą – rzemieślnikiem żydowskim – i dzięki balowi ten fakt także został przypomniany.

Organizatorzy w tym roku skupili się głównie na przekazaniu idei o pięknie zabawy bez alkoholu, rezygnując z aukcji charytatywnej, która przez jakiś czas była głównym punktem balu.

Bal za każdym razem do tej pory miał motyw przewodni - był już np. bal szlachecki i rockandrollowy.

dziar
test za: www.ekai.pl