Z Bogiem w nowy Rok Akademicki

- „Przywiązanie do prawdy i jej umiłowanie to najbardziej słuszna postawa człowieka" – zauważył Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. inaugurującej nowy Rok Akademicki.

Ordynariusz kielecki przewodniczył uroczystościom w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II. Wraz z nim Mszę św. koncelebrowali m.in. biskup senior Kazimierz Ryczan, ks. dr Paweł Tambor - rektor WSD, ks. kan. Adam Kędzierski - proboszcz parafii katedralnej.

W słowach homilii bp Piotrowski zwracał szczególną uwagę na to, że do poznania prawdy absolutnej może doprowadzić nas tylko rozum w oparciu o wiarę. - „Brak prawdy lub jej pogarda jest nędzą człowieka. Kto jej nie szuka pozostaje więźniem samego siebie zamkniętym we własnym ego. Niech nauka i ci, którzy mają klucze poznania nigdy nie uśmiercają prawdy, ale czynią ją bardziej oczywistą" - apelował do zgromadzonych wiernych.

W Mszy św. inaugurującej rok akademicki wzięli udział przedstawiciele władz wszystkich kieleckich szkół wyższych.

tekst za: em.kielce.pl

Zobacz: Galeria zdjęć