Za nami 56 czuwanie w Nowym Korczynie

W Święto Ofiarowania Pańskiego odbyło się 56 czuwanie modlitewne w nowokorczyńskim sanktuarium. Ze względu na dostosowanie warunków nabożeństwa do sytuacji epidemiologicznej w kraju, przebieg uroczystości miała nieco zmieniony przebieg.

Od godz. 17.00 rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do cichej, indywidualnej modlitwy. Parafianie i pielgrzymi, którzy przybyli tego wieczoru do świątyni mogli włączyć się w śpiew pieśni ku czci Św. Kingi, których autorem jest kustosz sanktuarium ks. Paweł Majewski.

O godz. 18.00 zebrani zaśpiewali hymn „Gaude Mater Polonia”, następnie miało miejsce poświęcenie wody i soli, którą przybyli zabrali do domów oraz dla wiernych czcicieli, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć tego dnia w Uroczystości. Podczas modlitwy różańcowej, włączając się w radosne tajemnice życia NMP i Pana Jezusa, zaniesione zostały podziękowania i prośby, z którymi wierni kolejny raz przybyli do nowokorczyńskiej Patronki.

Najważniejszym momentem spotkania była Eucharystia, podczas której ks. Majewski poświęcił zapalone świece. Pamiętając w tym dniu o osobach konsekrowanych, zebrani modlili się o liczne powołania zakonne. Po zaśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwie, Kustosz podziękował przybyłym i zaprosił na kolejne modlitewne spotkania.

Maria Błach