Za nami Niedziela Słowa Bożego

Papież Franciszek ustanowił Niedziela Słowa Bożego, która jest obchodzona jest w Kościele powszechnym w 3 niedzielę zwykłą, która w tym roku przypadała 21 stycznia, a jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii.

– Jeśli pragniemy, żeby nasza wiara stawała się mocniejsza, musimy sięgać do jej źródła, czyli do Pisma Świętego. Chcemy, aby miłość do Pana Boga była świadoma. Dzięki Słowu Bożemu poznajemy Go i dowiadujemy się co dla nas zrobił. Jest jak lustro, w którym się przeglądamy i dostrzegamy jak wygląda nasza wiara – tłumaczył ks. dr hab. Tomasz Siemieniec, biblista i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Pismo Święte możemy poznawać również dzięki nowoczesnym technologiom. Niezastąpioną pomocą jest od roku aplikacja pod nazwą „Dzieło Biblijne”, stworzona dzięki dużemu zaangażowaniu i patronatowi KUL Jana Pawła II oraz Instytutowi Nauk Biblijnych KUL.

tekst za: emkielce.pl

>> Wywiad z ks. prof. Henrykiem Witczykiem - naszym rodakiem