Za nami sierpniowe czuwanie Margaretek

W piątek, 20 sierpnia 2021 r. Wspólnoty Margaretkowe Diecezji Kieleckiej po raz kolejny spotkały się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach na wspólnej modlitwie.

Dzięki życzliwości Sióstr Norbertanek mogli podziwiać obraz Matki Bożej „chórowej”, który zza klauzury przynoszony jest do Sanktuarium tylko raz w roku, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieje się tak na pamiątkę ocalenia Klasztoru przed najazdem Kozaków, które Siostry przypisywały Matce Bożej, przed której obrazem modliły się wtedy w chórze.

Czuwanie rozpoczęło się rozważaniem o Męce Pańskiej pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie zebrani uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwań.

W konferencji o. Marek Haśko OFMCap - przybliżył postać bł. Leopolda Mandićia  - nazywanego „Apostołem Sakramentu Pojednania” który patronował naszemu czuwaniu.

O godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Marek Haśko OFMCap.W homilii mówił o tajemnicy miłości Boga i bliźniego w życiu chrześcijanina nawiązując do anegdoty na temat symboliki krzyża. - „Pal wbity w ziemię, wskazuje na pion, jest skierowany w stronę nieba i Pana Boga, jego ramiona natomiast przedstawiają to, co poziome- nasze relacje z bliźnimi. Część pozioma nie mogła by się wznieść nad ziemię, gdyby nie pionowy pal, który ją podtrzymuje.”

Po zakończeniu Mszy św. wspólnie adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Modliliśmy się również Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Wspólną modlitwę zakończyliśmy Kompletą.

W czuwaniu wzięli udział kapłani oraz wierni z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Trójcy Świętej w Działoszycach z ks. Andrzejem Jankoskim
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy Tokarni z ks. Łukaszem Snochem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Michała Archanioła w Daleszycach