Za nami VI Diecezjalne Spotkanie Trzeźwościowe w Bęczkowie

Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się Eucharystią o godzinie 12.00 w pierwszą niedzielę września. Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym pw. św. Jana z Dukli w Bęczkowie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W homilii przywołał osobę kard. Stefana Wyszyńskiego‚ który współczesnemu światu przypomina o walce pomiędzy dobrem a złem.

Podczas spotkania wyróżniono osoby zaangażowane w dzieło apostolstwa trzeźwości w naszej diecezji. Wśród nich byli: bp Jan Piotrowski‚ ks. Stanisław Zieliński - proboszcz parafii pw. św. Jana z Dukli w Bęczkowie‚ lek. med. Teresa Tymińska-Tkacz‚ dr Dariusz Zwierzchowski‚ dr Sylwester Bębas oraz Elżbieta i Grzegorz Kaletowie. W dowód wdzięczności otrzymali „Anioły Trzeźwości” ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Górnie.

Uczestnicy zjazdu w Bęczkowie wysłuchali konferencji pod tytułem: „Jak pomagać osobie uzależnionej?” wygłoszonej przez doktora Sylwestera Bębasa. Na zakończenie odbyła się wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji trzeźwości.

>> Galeria zdjęć