Zainaugurowano Szkołę Katechistów Diecezji Kieleckiej

W sobotę, 9 września 2023 r. w Koinonii św. Pawła w Kielcach odbyła się inauguracja Szkoły Katechistów Diecezji Kieleckiej. Centralnym punktem wydarzenia była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w intencji rozpoczynających formację i wykładowców.

W czasie homilii biskup Jan Piotrowski podziękował przełożonemu wspólnoty ks. Marianowi Królikowskiemu, s. dr Samueli Klimas, jak i całej Stowarzyszeniu Życia Apostolskiego Koinonia św. Pawła za podjęcie się misji przygotowania katechistów w służbie nowej ewangelizacji w diecezji kieleckiej.

Jest to pilotażowa edycja, w której uczestniczy trzydzieści osób z osiemnastu parafii diecezji kieleckiej – informuje s. Samuela Klimas.

- Katechista to nie katecheta, ale animator i głosiciel Słowa Bożego w parafii, a tam gdzie głosi się Słowo Boże, Ono zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy  I dodał, że „jesteśmy świadkami,iż narodziło się nowe dzieło”. - Ale trzeba, by ono dojrzało w waszym życiu i aby służyło Kościołowi. Bo każda posługa ma sens , jeśli jest w Kościele, z Kościołem i dla Kościoła” – powiedział bp Piotrowski.

Katarzyna Dobrowolska