Zakończył się Tydzień Biblijny

W III Niedzielę Wielkanocną rozpoczęliśmy Tydzień Biblijny, którego tematem są słowa „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Otworzyła go uroczysta celebracja Narodowego Czytania Pisma Świętego. Jest to okazja do osobistej i wspólnotowej refleksji nad „animacją biblijną całego duszpasterstwa” i życia Kościoła – o co prosił papież Benedykt XVI w adhortacji „Verbum Domini”.

W Tygodniu Biblijny – w czwartek, 27 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawi Mszę św. w intencji grup biblijnych i duszpasterstwa biblijnego w naszej diecezji. Grupy zorganizowane proszę w miarę możliwości zgłaszać mailowo lub telefonicznie (ks. Stanisław Sadowski stassad@gmail.com; 507-161-148).

Przysłane na parafie materiały, nadesłane przez Dzieło Biblijne, zachęcamy, aby wykorzystać do organizacji nabożeństw i katechez skoncentrowanych na oryginalnych tematach dotyczących Kościoła, w który wierzymy jako „Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Ks. Stanisław Sadowski
MODERATOR DZIEŁA BIBLIJNEGO