Znamy laureatów Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

W tym roku odbyła się 22 edycja Konkursu Biblijnego oraz Konkursu Prac Plastycznych na temat: „Razem z Rodziną głoszę Ewangelię”. Oba konkursy nawiązywały do hasła przeżywanego roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście”.

Zainteresowanie tegoroczną edycją konkursów było bardzo duże. - „Do finału Konkursu Biblijnego dostało się 73 osoby ze świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów. Z tej grupy wyłoniliśmy 33 laureatów. Z kolei w konkursie plastycznym uczestniczyły dzieci z klas I – III  szkół podstawowych oraz dzieci i młodzież z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych. Nadesłano ponad 100 prac, trzynaście najlepszych nagrodziliśmy" – poinformował ks. dr  Paweł Ścisłowicz, jeden z organizatorów wydarzenia.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Muzeum Narodowym – dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. W wydarzeniu brał udział Biskup Kielecki Jan Piotrowski.  -  „W życiu Kościoła i każdego chrześcijanina Słowo Boże jest źródłem objawiania prawdy o Bogu i naszym odkupieniu, które dokonało się w Jezusie Chrystusie. Młodzież z naszej diecezji  wykazała się dużą wiedzą.  Tę wiedzę  i talent pokazali także ci, którzy wzięli udział w  konkursie plastycznym.   Gratuluję wszystkim uczestnikom tego konkursu a także  jego organizatorom. Myślę, że to miejsce gościnne dla gali jaka miała miejsce w Pałacu Biskupów przyjmie nas również życzliwie w przyszłości" – mówił biskup.

Na gali był także obecny świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik. Podczas wystąpienia podkreślał, że tego typu konkursy są bardzo potrzebne ponieważ  zachęcają do pogłębiania wiary.

O potrzebie takich wydarzeń mówili także sami uczestnicy. – „Wzięłam udział w tym konkursie ponieważ chciałam spróbować swoich możliwości a także pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego. To wiele mnie nauczyło: uświadomiło, że trzeba szanować drugiego człowieka  i kierować się cnotami. Myśl, że to zaowocuje w mojej przyszłości" – mówiła Alicja Kozik, uczennica Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej.

- „Do udziału w tym konkursie zachęcił mnie mój ksiądz katecheta. Jestem mu za to bardzo wdzięczna.  Po pierwsze pogłębiłam swoją znajomość Pisma Świętego, a po drugie sprawdziłam własne możliwości" - powiedziała Joanna Hajduk, uczennica Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Kielcach.

Uroczysta gala wręczenia nagród  połączona była z głośnym czytaniem Pisma Świętego.

za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć