Studenci medycyny z Kielc już na Jamajce

Z wielką radością chcemy poinformować naszych diecezjan iż studenci medycyny Kacper i Wiktoria prężnie działają w klinice wybudowanej przez naszych misjonarzy na Jamajce.

Codziennie podejmują różne zadania medyczne u boku wyspecjalizowanych lekarzy, którzy na Jamajkę przybywają jako wolontariusze. Okulary zebrane w parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach są wielkim darem dla ludzi tam żyjących. Poświęcenie naszych wolontariuszy jest ogromne. Dzięki swoim talentom i zdobytym umiejętnością medycznym niosą ludziom nadzieję i wielki dar miłości.

Placówka misyjna  położona jest w miejscowości Maggotta. Prowadzi ją ks. Marek Bzinkowski i Pani Marta Socha wraz z pomocą Sióstr Sercanek od ponad 20 lat. Ich starania o przybliżenie Boga miejscowym ludziom są niesamowite. Gdy dotarł tam ks. Marek w tej miejscowości można było spotkać łącznie tylko pięciu katolików. Obecnie na niedzielnej Mszy św. dostrzeżemy liczbę około  350 praktykujących wiernych.

Nieopodal położony jest dobrze prosperujący ośrodek zdrowia i szkoła, a przede wszystkim miejsce, w którym można otrzymać ciepłe słowo i pomoc. Do tych miejsc przychodzi wielu ludzi każdego dnia.

Życzymy naszym studentom wielu łask Bożych i natchnień Ducha Świętego, by mogli jak najlepiej wypełnić słowa Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych Mnieście uczynili”. Prosimy także o dar modlitwy za tych, którzy posługują na misjch.

Ks. Łukasz Zygmunt
DYREKTOR MISYJNEGO DZIEŁA DIECEZJI KIELECKIEJ