Jubileusz w Kokczetawie - kazachska parafia związana z naszą diecezją świętuje (LINK DO TRANSMISJI)

Jubileusz 25-lecia konsekracji kościoła w Kokczetawie obchodzi tamtejsza parafia św. Antoniego. Kazachska wspólnota jest silnie związana z diecezją kielecką. Specjalne uroczystości odbędą się w niedzielę, 29 września. Transmisję Mszy św. zobaczymy na stronie internetowej Radia eM Kielce.

Kokczetaw znajduje się w północnej cześci Kazachstanu. Przypomnijmy, że w parafii posługuje obecnie ks. Wojciech Skorupa, kapłan diecezji kieleckiej pochodzący z parafii Kije.

– Zapraszamy do łączności duchowej za pośrednictwem serwisu emkielce.pl, gdzie będzie można uczestniczyć w uroczystościach 25-lecia konsekracji naszego kościoła. Niech radość wspólnoty parafialnej będzie także radością wszystkich wspierających duchowo i materialnie nasze misje – mówi ks. Wojciech Skorupa.

Ćwierć wieku temu, dzięki m.in. ofiarności naszych diecezjan udało się wybudować piękny kościół. Jego budowniczym był ks. Zygmunt Kwieciński, pierwszy proboszcz parafii w Kokczetawie, a obecnie proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie. Kapłan będzie obecny na uroczystościach  w Kazachstanie.

– Parafianie cieszyli się każdym krokiem, który przybliżał nas do końca budowy. Był to pierwszy kościół na terenie Kokczetawu. Entuzjazm ludzi był ogromny. Do pracy – zarówno w zimę, jak i w lato – przychodziło wielu mieszkańców. Wszystkiemu towarzyszyła radość i oczekiwanie. Jestem wdzięczny Panu Bogu za to dzieło – tłumaczy ks. Zygmunt Kwieciński.

Wydarzenie w Kokczetawie rozpocznie się o godzinie 8.00 czasu polskiego. Mszy św. przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Marian Florczyk, który 25 lat temu uczestniczył w konsekracji świątyni.

tekst za: emkielce.pl

>> Link do transmisji