Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 19 – 22 sierpnia 2024 r. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Z Maryją uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Naszą duchową podróż rozpoczniemy w Kielcach, spod kościoła św. Maksymiliana Kolbego. W pierwszym dniu dotrzemy do Wiślicy, gdzie zatrzymamy się w Bazylice kolegiackiej Narodzenia NMP. Kolejny dzień zakończymy w Mnichowie, w kościele św. Szczepana. Trzeciego dnia dotrzemy do Lelowa lub Drochlina. Ostatniego dnia naszej pielgrzymki staniemy u stóp naszej Matki na Jasnej Górze.

Każdy dzień pielgrzymki będzie okazją do wspólnej modlitwy, refleksji i umacniania naszej wiary. Wspólna droga, pełna wyzwań i duchowych przeżyć, zbliży nas do siebie i pozwoli doświadczyć jedności w Chrystusie.

Jak powiedział św. Augustyn: „Człowiek wędruje przez życie jako pielgrzym; życie chrześcijanina to pielgrzymka do domu Ojca”. Niech te słowa będą dla nas inspiracją i motywacją w trakcie naszej drogi.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zabierzcie ze sobą swoje intencje, prośby i podziękowania, które złożymy u stóp Matki Bożej na Jasnej Górze.

Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.pielgrzymkarowerowa.pl.

Niech ta pielgrzymka będzie dla nas czasem łaski i duchowego wzrostu.

Szczęść Boże!
Organizatorzy XII Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej