Uwielbienie w Pierzchnicy

Z radością informujemy, że w niedzielę, 14 lipca 2024 r. o godzinie 16.30 w centrum miasta w Pierzchnicy odbędzie się wyjątkowy Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Wstąpił we mnie Duch i postawił Mnie na nogi”.

Będzie to czas modlitwy, śpiewu i adoracji, podczas którego będziemy mogli wspólnie oddać chwałę Panu Bogu.

Podczas tego wieczoru wprowadzimy do naszej wspólnoty parafialnej relikwie błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz błogosławionego Carla Acutisa. Relikwie te będą dla nas szczególnym znakiem obecności naszych świętych patronów i orędowników, którzy swoją świętością inspirowali i nadal inspirują wielu ludzi na całym świecie.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem obiął Biskup Kielecki Jan Piotrowski, Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik oraz Centum Światowych Dni Młodzieży w Kielcach.

Patronat medialny nad wydarzeniem obieło Radio eMKielce, Tygodnik eM, TVP 3 Kielce, oraz Tygodnik Niedziela.

Plan wydarzenia:

Godz. 16.30 - Msza św. polowa na Rynku w intencji powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego podczas której zostaną wprowadzone relikwie błogosławionego Kard. S. Wyszyńskiego oraz błogosławionego Carla Acutisa.

Godz. 17.30/18.00 - Rozpoczęcie Wieczoru uwielbienia, który poprowadzi młodzież Centrum Światowych Dni Młodzieży. Od strony muzycznej będzie odpowiedzialny zespół ToOn. Gośćmi, którzy będą dzieli się świadectwem będą Adrian Pakuła z Poznania, Aneta Szafoni z Warszawy oraz młody ewangelizator Mikołaj Grzanka z Łodzi.

Godz. 21.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Godz. 22.30 - Zakończenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech będzie to czas umocnienia naszej wiary i doświadczenia bliskości Boga oraz wspólnoty Kościoła.