20 oddział KSM

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 12 maja 2024 r. w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kajetanowie-Wiśniówce został powołany 20 oddział parafialny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej diecezji.

Spotkanie założycielskie było zwieńczeniem wielu miesięcy pracy i starań o stworzenie od podstaw grupy młodzieżowej w tej parafii. Młodzież systematycznie angażowała się w działania parafialne, jak i wyjazdy na spotkania diecezjalne i ogólnopolskie. Widząc niegasnący zapał i potencjał stale rosnącej liczebnie grupy powołano nowy oddział KSM.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Św. w kościele parafialnym o godzinie 10.00., następnie młodzież animowała tańce lednickie przed świątynią i rozprowadzała kremówki – w taki sposób aktywnie zbierają fundusze na swój wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. W samo południe członkowie założyciele spotkali się aby omówić zadania jakie podejmą jako kierownictwo nowego oddziału, oraz w jaki sposób prowadzić własną formację i działania w ramach stowarzyszenia. Zwieńczeniem spotkania były wybory Pierwszego kierownictwa oddziału, które od teraz przez najbliższe dwa lata będzie odpowiedzialne za dalsze działanie młodzieży.