43 rocznica święceń Biskupa Kieleckiego i zakończenie roku w Centrum Formacji Misyjnej

W czwartek, 25 maja 2023 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył Mszy św. na zakończenie roku w Centrum Formacji Misyjnej. To wyjątkowy dzień dla naszego biskupa, bowiem obchodził 43 rocznicę święceń prezbiteratu. 

W czasie Eucharystii nowi misjonarze, którzy niedawno w Gnieźnie otrzymali Krzyże Misyjne z rąk Księdza Prymasa i Biskupa Kieleckiego, oficjalnie zakończyli rok formacyjny 2022/2023.

- Na zakończenie Mszy św. przyszli misjonarze, dyrektor Centrum Formacji Misyjnej oraz przedstawiciele różnych środowisk złożyli życzenia księdzu biskupowi z racji jego rocznicy święceń kapłańskich – mówi ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej, który towarzyszył biskupowi Janowi w tych uroczystościach.

Trzeba także wspomnieć, że kilka dni wcześniej, w poniedziałek, 22 maja - w rocznicę beatyfikacji Pauliny Jaricot – bp Jan Piotrowski uczestniczył w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie w obradach Krajowej Rady Misyjnej. Rada wznowiła swą działalność po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Rozpoczynając obrady bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Misyjnej i Krajowej Rady zwrócił uwagę na historię miejsca, w którym się toczyły obrady. Przypomniał również cele i zadania, dla jakich Krajowa Rada Misyjna została utworzona. Mówił o ewolucji pomocy misjom ze strony Kościoła w Polsce. Wyraził radość ze współpracy różnych środowisk misyjnych z Papieskimi Dziełami Misyjnymi i Komisją Misyjną.

>> Czytaj więcej