Abp Henryk Jagodziński na odpuście w Złotej

W poniedziałek, 29 maja 2023 r. w Parafii Złota Pińczowska odbyła się Uroczystość Odpustowa ku czci Patronki Parafii – św. Urszuli Ledóchowskiej. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił abp Henryk Jagodziński, Nuncjusz Apostolski w Ghanie.

Na początku Eucharystii ks. dr Grzegorz Kaliszewski, proboszcz parafii, serdecznie wszystkich powitał i zaprosił do wspólnej modlitwy. We Mszy św. uczestniczyło wielu kapłanów. Licznie przybyli też Parafianie i Goście. Podczas Sumy Odpustowej Ksiądz Nuncjusz udzielił Sakramentu Bierzmowania.

W homilii abp Jagodziński przybliżył postać św. Urszuli Ledóchowskiej oraz podał wiele cennych wskazówek odnoszących się do życia duchowego młodzieży żyjącej we współczesnych czasach. Zaprosił też wszystkich, aby często otwierali swoje serce na działanie Ducha Świętego.

Na zakończenie Mszy św. młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania podziękowała abp. Henrykowi Jagodzińskiemu za udzielenie tegoż Sakramentu. Młodzież skierowała również wzruszające podziękowanie płynące z serca dla ks. proboszcza Grzegorza Kaliszewskiego. Podziękowała za piękne przygotowanie, za przeprowadzone katechezy, za jego wrażliwe serce, za poświęcony im czas i za to, że od kiedy ksiądz proboszcz przybył do parafii Złota stał się ich prawdziwym Przyjacielem.

Przed udzieleniem błogosławieństwa ks. Kaliszewski podziękował wszystkim za obecność i dar modlitwy. Wyraził przy tym ogromną wdzięczność Księdzu Arcybiskupowi Nuncjuszowi za przybycie i udzielenie Sakramentu Bierzmowania. Prywatnie od serca podziękował również za wieloletni dar przyjaźni z Księdzem Nuncjuszem i zaprosił do Parafii Złota w przyszłości. Pojawiły się też ogromne brawa dla wszystkich, którzy brali udział w tej pięknej Uroczystości. Na zakończenie Ksiądz Nuncjusz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Ks. Grzegorz Kaliszewski
PROBOSZCZ PARAFII W ZŁOTEJ