Abp Henryk Jagodziński złożył kopię Listów Uwierzytelniających

Otrzymaliśmy wiadomość z dalekiej Ghany – od abp. Henryka Jagodzińskiego, tamtejszego Nuncjusza Apostolskiego, a naszego rodaka z Małogoszcza.

- Dzisiaj (30 września 2020 r.) złożyłem kopię Listów Uwierzytelniających JE Charles Owiredu, Wiceministrowi Spraw Zagranicznych. Teraz oczekuję na datę wręczenia Listów Uwierzytelniających, Prezydentowi JE Nana Akofu Addo. W ceremonii towarzyszył mi także Sekretarz Nuncjatury ks. prałat Pavol Talapka, pochodzący z sąsiedniej Słowacji – napisał w krótkiej wiadomości abp Jagodziński.

Zbliża się I piątek miesiąca października, w którym w naszej diecezji wspieramy naszą modlitwą misje i naszych misjonarzy. Pamiętajmy także o Kościele w Gahnie i o naszym Arcybiskupie Rodaku.