Abp Henryk Jagodziński zwiedził Kielce z pielgrzymami z Ghany

Ksiądz Arcybiskup Henryk Jagodziński, Nuncjusz Apostolski w Ghanie wraz z około 30 wiernymi z Afryki pielgrzymuje śladami św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia. 6 czerwca hierarcha zawitał z nimi w rodzinne strony.

W pielgrzymce, która trwa od piątku, 2 czerwca, bierze udział grupa Dam i Kawalerów Orderu św. Grzegorza Wielkiego i św. Sylwestra papieża.

– Kiedy na afrykańskim kontynencie mówi się słowo: Polska, to odpowiedzi są dwie – św. Jan Paweł II i Boże Miłosierdzie. Podczas wizytowania szpitalu w Ghanie przekonała się o tym pani Ewa Kucharska, profesor medycyny z Krakowa. Nawiązała się między nami piękna współpraca, a zorganizowany wyjazd jest tego dowodem – tłumaczy abp Henryk Jagodziński.

Zwiedzenie rozpoczęło się w sobotę, a goście zobaczyli Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Następnego dnia oglądali Wawel oraz Kraków. W poniedziałek Ghańczycy modlili się przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

– Gdy stworzyła się grupa, to ja tylko pomogłam wraz z mężem księdzu arcybiskupowi. Dzisiaj przyjechaliśmy do Kielc, a następnie udajemy się do Małogoszcza, rodzinnej miejscowości nuncjusza apostolskiego w Ghanie – wyjaśnia prof. Ewa Kucharska.

W stolicy województwa świętokrzyskiego wierni zwiedzili: Wyższe Seminarium Duchowne, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich oraz Muzeum Diecezjalne. W południe uczestniczyli we Mszy św., podczas której spotkali się z sympatykiem misji – Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim.

– Jutro będziemy zwiedzać muzeum w Wadowicach oraz Auschwitz. Z kolei w Boże Ciało po udziale w procesji, udamy się do Wieliczki – dodaje koordynatorka wyjazdu.

Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia zakończy się w piątek.

tekst za: emkielce.pl

>> Galeria zdjęć