Alumni I roku już rozpoczęli wstępną formację

Odbywając okres propedeutyczny, wraz z ks. prefektem Kamilem Banasikiem, ojcem duchownym ks. Marcelim Frączkiem oraz ks. prof. Tomaszem Goclem – wykładowcą historii Kościoła, odwiedziliśmy niektóre spośród sakralnych pereł diecezji kieleckiej.

W Jędrzejowie uczestniczyliśmy we Mszy św. oraz zwiedzaliśmy XII-wieczny klasztor cystersów, miejsce pracy i pochówku bł. Wincentego Kadłubka. Byliśmy takżew jędrzejowskim Muzeum im. Przypkowskich. Następnie udaliśmy się do Wiślicy, gdzie mieliśmy okazję oglądać XIV-wieczną kolegiatę oraz kolekcję cennych relikwii, dewocjonaliów i rękopisów.

Jako alumni pierwszego roku, składamy serdeczne podziękowania Ojcom Cystersom z Jędrzejowa oraz Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Waligórskiemu z parafii pw. Narodzenia NMP w Wiślicy za gościnę i przedstawienie dziejów tych historycznych miejsc.

Grzegorz Pacierz, Michał Ciszek