#badz_dla_kogos. Uczniowie „Kostki” chcą pomagać innym

Domy dziecka, hospicjum i kluby młodzieżowe – to właśnie w tych miejscach Aleksandra Kuźma i Mateusz Grzesik z kieleckiego „Kostki” chcą nieść pomoc w ramach projektu #badz_dla_kogos. W tej chwili intensywnie przygotowują się do działania i zachęcają do włączenia się w ich inicjatywę.

Wszystko dzięki konkursowi „Praca Organiczna 2.0” Fundacji Zakłady Kórnickie, który angażuje młode osoby kochające pomagać innym.

– Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tej inicjatywie, było jasne, że się w nią włączymy. To było dla nas szczególnie ważne, zwłaszcza po okresie lekkiej stagnacji w trakcie pandemii. Zmotywowało nas to do działania – tłumaczy Mateusz Grzesik.

Uczniowie stworzyli projekt pod nazwą #badz_dla_kogos. Polega on na pomaganiu różnym grupom społecznym.

– Wszelkie nasze działania będą się odbywały w kilku miejscach.  To placówki opiekuńczo-wychowawcze, czyli tak zwane domy dziecka. Tam, naszą najważniejszą inicjatywą będzie akcja „Samotne pasje”, polegająca na wspieraniu zainteresowań młodych ludzi, przebywających w tych placówkach. Organizujemy także warsztaty fotograficzne i filmowe. Nie zabraknie kina letniego. Planujemy pomagać również w hospicjum. Razem z pacjentami będziemy spacerować i organizować wideokonferencje z rodzinami, a także uczestniczyć w pracach gospodarczych i kwestach – mówi Aleksandra Kuźma.

Teraz młodzi ludzie chcą zainteresować projektem jak największą liczbę osób i organizacji. Są aktywni w mediach społecznościowych pod hasztagiem #badz_dla_kogos. Główną organizacją, z którą będą współpracować jest Diecezjalne Centrum Wolontariatu.

– Utworzyliśmy grupę pośrednictwa wolontariatu i chcemy zrzeszać młodych, którzy chcą pomagać – dodaje Mateusz Grzesik.

tekst za: em.kielce.pl

>> Zobacz specjalny spot