Bęczków: Wprowadzenie Relikwii Krwi św. Jana Pawła II

Dzień 4 lipca 2021 r. był szczególnym dniem dla parafii pw. św. Jana z Dukli w Bęczkowie. Do świątyni zostały wprowadzone relikwie krwi Papieża Polaka - św. Jana Pawła II, które zostały podarowane parafii przez Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

Przybyły do Bęczkowa z Rzymu ks. Tomasz Jarosz z księdzem proboszczem i w asyście przybyłych księży oraz przedstawicieli parafii, przejechali samochodem papieskim Papamobile ulicami Bęczkowa. Ksiądz Tomasz błogosławił relikwiami stojących przy drodze mieszkańców. Po dotarciu do kościoła, przy śpiewie Barki - ulubionej pieśni Jana Pawła II, zostały wniesione relikwie i umieszczone na specjalnie przygotowanym miejscu, przy wizerunku Ojca Świetego.

O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św. podprzewodnictwem ks. Tomasza Jarosza - inicjatora akcji #Święty4ever - Święty na zawsze. Podczas homilii, którą wygłosił podkreślił rolę rodziny w dzisiejszym świecie i rolę rodziców w wychowaniu swoich dzieci, nawiązując tym samym do słów, które wypowiedział nasz ukochany Papież w Masłowie podczas swojej wizyty do Ojczyzny.

Ksiądz proboszcz na zakończenie przypomniał więź osoby Ojca świętego z naszą parafią - to Papież Jan Paweł II wyniósł na ołtarze patrona naszej parfii św. Jana z Dukli w Krośnie w 1997 r. i w tym roku zawiązała się również nasza wspólnota parafialna. W 1999 r. podczas wizyty w Sandomierzu, Papież Jan Paweł II pobłogosławił kamień węgielny pod budowę naszej świątyni. Na pamiątkę dzisiejszego wydarzenia po Mszy św. na placu przy kościele parafialnym został zasadzony Dąb Papieski.

Następnie przy świetlicy kulturalnej odbyła się część artystyczna, a o godz. 15.00 w kościele parafialnym koncert uwielbienia i dziękczynienia, który poprowadził zespół Guadalupe z Lublina wraz ze swoim opiekunem ks. Łukaszem. Na zakończenie uroczystości każdy otrzymał indywidualne błogosławieństwo relikwiami świętego Jana Pawła II.

Obecność relikwii pozwoli być bliżej świętego Jana Pawła II i wypraszać za Jego przyczyną wszelkie potrzebne łaski dla całej parafii. Niech Święty Jan Paweł II błogosławi wszystkim przybyłym do Bęczkowa w tym szczególnym dla nas dniu.

Przewodnim hasłem tych uroczystości były słowa:
„ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II Z NAMI NA ZAWSZE”
BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!