BierzmoREKO w Skorzeszycach

Od wielu już lat księża naszej diecezji, we współpracy z zarządem diecezjalnym KSM, towarzyszom młodzieży w ich duchowym rozwoju. Bez wątpienia takim momentem są spotkania znane jako BierzmoREKO.

W dniach 15-17 października 2021 r. w Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach po raz kolejny odbyły się rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania Święte Góry Pana. W spotkaniu uczestniczyło blisko 50 młodych z parafii:
• Św. Bartłomieja Ap. w Chęcinach
• Bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie
• MB Częstochowskiej w Wiśniówce
• Wniebowzięcia NMP w Szańcu

Rekolekcje wprowadzają uczestników na góry biblijne, gdzie historie Pisma Świętego opowiedziane w sposób niezwykle przystępny dla młodego człowieka, połączony z animacją stają się inspiracją dla uczestników aby zmieniali swoje życie i chcieli dążyć do świętości. Zgromadzeni na rekolekcjach młodzi poznawali prawdy naszej wiary, integrowali się i starali łączyć się świętość z codziennością. Poprzez te dni młodzież miała okazję zobaczyć Kościół inny niż ten, który znali, spotkać osoby – swoich rówieśników, którzy dzielili się z nimi świadectwem swojej wiary. Dzięki tym spotkaniom ich wiara ma możliwość wzrostu i umocnienia w codzienności.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tych rekolekcji i podejmowane przez KSM dzieło, Księży prowadzących, młodzież animującą i wszystkich uczestników polecamy modlitwom.

Kolejne rekolekcje odbędą się w dniach 10-12 grudnia br. oraz w terminach wiosennych podanych w późniejszym czasie, zainteresowanych udziałem, szczegółowymi informacjami prosimy o kontakt mailowy z biurem KSM Diecezji Kieleckiej lub jednym z Księzy Prowadzących

Biuro KSM:
biuro@kielce.ksm.org.pl