Bp Adam Bab do KSM-u: Żeby mieć z Jezusem relację trzeba, wiedzieć kim jest

Diecezja kielecka organizuje zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Centralnym punktem drugiego dnia była Msza św., której przewodniczył Ksiądz Biskup Adam Bab.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek, 27 września 2024 r. w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach. Pierwszego dnia wspólnie z młodzieżą z KSM modlił się Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Z kolei w sobotę młodzi wzięli już udział w pierwszej części obrad. Następnie udali się do kaplicy, gdzie odbyła się Msza Święta.

– To jest zadanie też dla nas, żebyśmy troszcząc się o dobrą relację z Mistrzem, mieli dobry obraz Jezusa, wiedzieli kim jest i na czym Mu realnie zależy. On chce przede wszystkim być z nami w głębokiej jedności, więc zaprasza do szczęściodajnej relacji. Przeszkodą w tej jedności jest grzech, a odpowiedzią na nią jest krzyż – powiedział biskup Adam Bab, delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W zebraniu Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży biorą udział Zarządy Diecezjalne KSM z całej Polski oraz Prezydium Krajowej Rady KSM. Wydarzenie zakończy się w niedzielę.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Księdza Biskupa i galeria zdjęć