Bp Andrzej Kaleta do maturzystów: Słuchajmy Jezusa, bo On jest Dobrym Pasterzem

Trwa XXVII Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę pod hasłem „Nie zdejmę krzyża z mojej ściany”. Drugiego dnia z młodzieżą modlił się Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

Msza św. była sprawowana w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. W homilii, biskup Andrzej Kaleta nawiązał do szczególnego znaczenia Jasnej Góry w dziejach naszego narodu. Wspomniał także św. Jana Pawła II, którego rocznicę wyboru dziś (16 października) obchodzimy. Nie zabrakło także odniesienia do 40. rocznicy strajku włoszczowskiego młodzieży w obronie krzyży.

– Chrystus dziś uczy nas, że to my jesteśmy owcami, my jesteśmy Kościołem, czyli owczarnią Chrystusową. Ważne jest to byśmy jemu, Jezusowi zaufali, byśmy go słuchali. Dlaczego? Bo on jest dobrym pasterzem. Dobry Pasterz gotów jest umrzeć za swoje owce. Chrystus nawet gdyby chodziło tylko o mnie, czy o ciebie jednego, tylko o nasze zbawienie, jeśli byłaby taka potrzeba, raz jeszcze zapewne wziąłby krzyż na swoje ramiona. To dlatego powinniśmy iść za Dobrym Pasterzem. Nasza dzisiejsza obecność tu przed obliczem Jasnogórskiej Pani i królowej świadczy o tym, że taką drogę pragniemy wybrać. Dlatego bardzo się cieszę, że jest tu wielu spośród współczesnych maturzystów – mówił biskup Andrzej Kaleta.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Księdza Biskupa