Bp Andrzej Kaleta do szafarzy: Szafarz świadczy o Chrystusie w swoim zakładzie pracy i środowisku, gdzie przebywa

W sobotę, 1 października 2022 r. w Sanktuarium św. Józefa w Kielcach na Szydłówku miał miejsce Dzień formacyjny dla Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej posługujących w naszej diecezji.

W czasie spotkania konferencje wygłosili ks. Piotr Białek oraz ks. Dariusz Węgrzyn. Centralnym punktem była Msza św., której przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

W homilii bp Kaleta nawiązał do patronki dnia – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. – Dzisiejsza patronka mówiła: W sercu Kościoła, mojej Matki, będę Miłością. W ten sposób odkryła swoje własne miejsce w Kościele, który z natury jest misyjny (…). Każdy z nas jest odpowiedzialny za niesienie Chrystusa tym, którzy go jeszcze nie znają.

Biskup przypomniał również szafarzom, kim tak naprawdę są. – Nadzwyczajny szafarz Eucharystii niosąc Chrystusa do chorych głosi misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa (…). Towarzyszy mu własny dom: żona i dzieci. Bez ich współpracy nie jest możliwa posługa szafarza. Szafarz świadczy o Chrystusie w swoim zakładzie pracy i środowisku, gdzie przebywa.

Jednocześnie w naszej diecezji rozpoczął się Kurs dla kandydatów na Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej. Uczestnictwo w tego typu spotkaniu formacyjnym jest jednym z elementów formacji permanentnej szafarzy.

xmhas