Modlitwa jest fundamentem wszelkiego dobrego działania niosącego pomoc, ale też dającego zadowolenie i satysfakcję. Ktoś powiedział, że więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu – mówił w 1 Niedzielę Adwentu Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin, podczas Mszy św. dla członków Stowarzyszenia Niepełnosprawnych „Nadzieja”.
W homilii bp Kaleta rozważał zadania adwentowe oraz wyraził radość, że właśnie w tym sanktuarium zawiązała się przed laty wspólnota „niejako w cieniu św. Józefa patrona rodzin”.
– Nasze dzisiejsze spotkanie odbywa się się w pierwszą niedzielę Adwentu – przypomniał biskup. – Początkowi Adwentu towarzyszy jeden z najbardziej sugestywnych tematów Ewangelii mówiący o „nawiedzeniu ludzkości przez Pana Jezusa”. Chrześcijańska tradycja mówi o trzech takich przyjściach – zaznaczył bp Andrzej Kaleta.
Pierwsze z nich dokonało się poprzez Wcielenie czyli narodzenie Pana Jezusa w betlejemskiej grocie, drugie przyjście ma miejsce współcześnie i dokonuje się każdego dnia. – Jezus przychodzi w ludziach, których spotykamy, w ciszy naszych serc i poprzez nasze dobre czyny – mówił biskup, podając jako przykład opowiadanie pewnej siostry, pracującej na Ukrainie. Był to przykład, jak Pan Jezus działa w ludzkich sercach, także tych obojętnych dla wiary. – Ale Adwent powinien nam uświadamiać także inne przyjście – ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów – podkreślał biskup. – To trzecie przyjście Chrystusa, które wyznajemy w Credo, nastąpi, ale jego godziny nie znamy – mówił.
Zaznaczył, że „Ewangelia nie chce nas przerazić, nastraszyć, ale otworzyć na wymiar ostateczny”. Nawiązał także do modlitwy „Ojcze nasz”, zawierającej w swych prośbach wszystko, „o co tylko człowiek może się modlić”. – Mówiąc „Ojcze nasz” i polecając Bogu Ojcu sprawy całego Kościoła czy świata wydobywany się z naszego egoizmu i przyjmujemy postawę solidarności i współodpowiedzialności – podkreślał hierarcha, zwracając się przede wszystkim do środowiska osób niepełnosprawnych i ich bliskich.
Stowarzyszenie „Nadzieja” powstało w 2007 r. na fundamencie wspólnoty „Tęcza” założonej w 1994 r. przy parafii pod wezwaniem Św. Józefa Robotnika w Kielcach. Celem powstania wspólnoty była integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością kościoła. Stowarzyszenie działa na rzecz osób niepełnosprawnych (dzieci i dorosłych). Wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom tej grupy społecznej i ich rodzin.
tekst za: ekai.pl
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z uroczystości.
Odmawia się
Chwała i Wierzę.
Prefacja własna – nr 49.
† Wacław Włodarczyk 1965
† Wiktor Miłek 1969
† Antoni Zagała 1978
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl