Bp Andrzej Kaleta na Dożynkach w Obicach

W niedzielę, 21 sierpnia 2022 r. w parafii Dobrego Pasterza w Obicach przeżywano III Dożynki Parafialne, w których wziął udział Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

Tradycyjnie wyplecione wieńce dożynkowe zostały przygotowane przez Stowarzyszenie „Drochowianie” oraz Grażynę i Bogdana Piwowarczyków z Obic. Mieszkańcy Obic i Chałupek przygotowali kosze z plonami. Licznie zgromadzeni parafianie i goście  ze wzruszeniem wysłuchali obrzędu ośpiewania wieńców dożynkowych i plonów.

Mszy św. dziękczynnej przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta, a koncelebrowali ks. Kamil Banasik, prefekt alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach wraz z ks. proboszczem Jackiem Godziszem. Wspólna modlitwa i Słowo Boże skierowane do uczestników Eucharystii przez Księdza Biskupa były wyrazem wdzięczności  za wszelkie łaski jakimi obdarza nas Pan Bóg, a szczególnie za plony pól, ogrodów i sadów.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Samorządu na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Morawica Marianem Burasem. Po Mszy św. korowód dożynkowy strojną bryczką udał się do pobliskiej remizy OSP Drochów Dolny, gdzie czekały na gości smaczne swojskie potrawy, a później rozpoczęła się tradycyjna ludowa zabawa.

Anna Skucińska
STOWARZYSZENIE ARTYSTÓW LUDOWYCH
I MIŁOŚNIKÓW FOLKLORU „DROCHOWIANIE”