Bp Andrzej Kaleta odwiedził uczestników Oazy w Szlachtowej

Blisko 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej diecezji przeżywa w te wakacyjne dni swoje rekolekcje. W ramach Ruchu Światło-Życie, czyli Oazy odbywają się w tym czasie w Szlachtowej 15-dniowe rekolekcje Oazy Nowej Drogi I stopnia.

Każdy z dni związany jest z daną tajemnicą różańcową. Dzieci i młodzież w przedziale wiekowym między czwartą, a ósmą klasą każdego dnia przybliżają się do Boga poprzez udział w Eucharystii, adorację Najświętszego Sakramentu, różne formy modlitwy, czy rozważanie Słowa Bożego w ramach tzw. Namiotu Spotkania.

Jednym z ważnych wydarzeń dla tej wspólnoty rekolekcyjnej były odwiedziny Księdza Biskupa Andrzeja Kalety, który przewodniczył Mszy św. piątego dnia rekolekcji i wygłosił również wtedy homilię oraz ks. prałata Andrzeja Kaszyckiego, który podzielił się swoim świadectwem na temat przynależności do Ruchu Światło-Życie.

Uczestnicy wraz z prowadzącymi rekolekcje księżmi Piotrem i Pawłem oraz Diakonią (kadra animatorów) biorą także udział w zajęciach śpiewu, wyprawach w terenie, czy różnego rodzaju zajęciach i zabawach integracyjnych.

Przeżywających ten piękny czas polecajmy naszej modlitwie. A wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do formacji w naszym Ruchu. Chwała Panu!