Bp Andrzej Kaleta w Piekoszowie: Rodzina Ulmów dała świadectwo, że ochrona życia ludzkiego jest powinnością każdego chrześcijanina

W dniach od 17 do 18 marca 2024 r. relikwie bł. Rodziny Ulmów w ramach Peregrynacji nawiedzają Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia oraz Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

W niedzielę, 17 marca 2024 r. o godz. 16.50 miało miejsce powitanie relikwii, które przybyły z Parafii Katedralnej. Mszy św. inaugurującej Peregrynację przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

W homilii bp Kaleta podkreślił bohaterstwo Wiktorii i Józefa, którzy potrafili odczytać Bożą wolę i przez swoje heroiczne męczeństwo upomnieć się o godność ludzi upadlanych przez bestialstwo wojny. – Bohatersko ukrywając Żydów pod swoim dachem dali świadectwo, że ochrona życia ludzkiego jest powinnością każdego chrześcijanina – mówił bp Kaleta.

O godz. 23.00 była sprawowana Msza św. z udziałem kapłanów z całego dekanatu piekoszowskiego. Homilię wygłosił ks. kan. Tadeusz Lalewicz – proboszcz z Rykoszyna.

O godz. 15.00 relikwie nawiedziły Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Peregrynacja zakończyła się w poniedziałek o godzinie 16.00. Następny kościół stacyjny to Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodziny we Włoszczowie.

tekst za: parafiapiekoszow.pl

>> Galeria zdjęć