Wasze towarzyszenie osobom chorym jest nieocenione i wypływa z potrzeby serca – mówił do wolontariuszy bp Andrzej Kaleta podczas Mszy św. inaugurującej kampanię Pola Nadziei w kieleckim hospicjum. Tradycyjnie, osoby zaangażowane w akcję posadziły cebulki żonkili w ogródku hospicyjnym.
Już po raz dziesiąty Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach organizuje kampanię Pola Nadziei, w trakcie której promowana będzie idea hospicyjna ora pozyskiwane będą środki na działalność placówki. – Rozpoczynamy nasze działania poprzez sadzenie żonkili, które wyrosną w kwietniu i rozdamy je naszym darczyńcom podczas różnych kwest – mówiła Anita Grzesik, koordynator wolontariatu hospicyjnego.
Uroczystość rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety, który wygłosił również homilię i zwrócił się do wolontariuszy. – Myślę, że każdy z was przeżywa swoje zaangażowanie inaczej, bo każdy jest inny, ale dla każdego jest to okazja, aby z miłością w postawie towarzyszenia pochylić się nad drugim człowiekiem. Z drugiej zaś strony spotkanie z człowiekiem cierpiącym, ale głęboko wierzącym może zmienić myślenie niejednego wolontariusza, który pochyla się nad chorym i pozwala mu spojrzeć na swoje życie inaczej, głębiej, jak na dar otrzymany od Pana Boga, który trzeba mądrze i dobrze przeżyć – dodał.
Po Eucharystii uczestnicy wydarzenia wzięli udział w części konferencyjnej, podczas której wysłuchali występów artystycznych i zaproszonych gości. – Możemy dużo mówić o wrażliwości i solidarności, ale jeśli nie będziemy pamiętać o najsłabszych to będzie trudno określić nas jako społeczeństwo dojrzałe, obywatelskie, solidarne i nowoczesne – zauważył senator Krzysztof Słoń. W trakcie tej części wręczono również cebulki żonkili dla szkół z naszego regionu. Na koniec, zebrani zasadzili żonkile w ogródku hospicyjnym.
W ramach kampanii Pola Nadziei prowadzone będą liczne akcje, aż do czerwca przyszłego roku, kiedy to zostanie ona podsumowana podczas uroczystej gali. – Dla nas to ogromne wsparcie, nie tylko finansowe, ale również duchowe. Pacjenci i rodziny cieszą się, że poza personelem pracują u nas wolontariusze, którzy stanowią dla nich niezwykłą pomoc – mówiła Maria Ptak, kierownik hospicjum.
test za: em.kielce.pl
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Wspom. dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy (czerwony).
Msza święta
i Liturgia Godzin
ze wspomnienia.
Prefacja o świętych
męczennikach – nr 72.
Msza o powołania
w parafii Oleszno.
† Józef Figiel 1974
† Stefan Matus 2010
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl