Bp Florczyk w Busku-Zdroju: Na tym krzyżu, przybito szczególnego Człowieka, który był Bogiem

W czwartek, 5 lutego 2015 r. symbole Światowych Dni Młodzieży dotarły do Buska-Zdroju. Mszę św. pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka koncelebrowali kapłani z dekanatu buskiego. Krzyż i obraz wniosły do świątyni delegacje młodzieży z wszystkich parafii dekanatu.

Po nawiedzeniu Szpitala Powiatowego, szkół średnich z terenu miasta oraz kościołów parafialnych o godzinie 18.00 rozpoczęła się Msza św. w kościele św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. W słowie wprowadzającym do liturgii, ks. prałat Marek Podyma – dziekan dekanatu buskiego, witając przybyłą młodzież, przypomniał postacie Sługi Bożego Ignacego Trendy oraz Brata Alberta, „którzy w krzyżu znaleźli swoją życiową drogę”.

„Krzyż jako znak miłości”, tak można zatytułować rozważanie, które wygłosił bp Marian Florczyk. - „Nie ważne jaki to jest krzyż, z czego jest zrobiony, nie ważne ile rąk go dotykało, bo przez on jest i pielgrzymuje po całym świecie. Ważna jest moja relacja do tego znaku krzyża /…/. Na tym krzyżu, przybito szczególnego Człowieka, który był Bogiem” – mówił  w homilii hierarcha.

Po Eucharystii rozpoczęło się czuwanie, które wspomagała grupa teatralna „Pegaz”. Wspólna modlitwa potrwała do godz. 21.00. Następnie znaki ŚDM zostały przewiezione do kaplicy szpitala „Na Górce”, potem adoracja i czuwanie całonocne odbyły się w kaplicy zdrojowej św. Anny.

Ks. Krzysztof Tkaczyk

Zobacz: Relacja z Buska-Zdroju