Bp Jan Piotrowski: Dar każdego ludzkiego życia jest chciany przez Boga

Wojna dobra ze złem wciąż trwa, a jej celem nie jest już walka o ziemię i bogactwa naturalne, ale o człowieka i jego duszę. Dziś bestialstwem cywilizacyjnym i kulturowym staje się odmawianie człowiekowi prawa do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. z okazji Światowego Dnia Wcześniaka.

Eucharystia została odprawiona przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w bazylice katedralnej. Pasterz naszej diecezji przypomniał jak cenne jest każde życie.

– Dar każdego ludzkiego życia jest chciany przez Boga, ponieważ sam Bóg stworzył człowieka na Swój obraz i Swoje podobieństwo. Ta prawda znajduje się w centrum Ewangelii Życia, jaką od dwóch tysięcy lat, niezmiennie, w różnych okolicznościach, nawet najbardziej niesprzyjających głosi Kościół – wspólnota świadków wiary w Jezusa Chrystusa. Wspólnota świadków wiary, a nie bojowników i awanturników. Głoszenie, jak uczy święty Jan Paweł II, staje się szczególnie naglące dzisiaj, gdy lęk budzą coraz liczniejsze i poważniejsze zagrożenia życia ludzi i narodów, zwłaszcza życia słabego i bezbronnego. Obok dawnych, dotkliwych plag pojawiają się plagi nowe, przybierające nieznane dotąd formy i niepokojące rozmiary  – zauważył biskup kielecki i przypomniał, o co toczy się gra pomiędzy dobrem a złem.

– Wojna dobra ze złem wciąż trwa, a jej celem nie jest już walka o ziemię i bogactwa naturalne, ale walka o człowieka i jego duszę. Dziś bestialstwem cywilizacyjnym i kulturowym staje się odmawianie człowiekowi prawa do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci – tłumaczył biskup Jan Piotrowski.

Pasterz diecezji kieleckiej podziękował także personelowi medycznemu za pracę na rzecz ratowania życia ludzkiego. –  Ludzką i chrześcijańską radość afirmacji życia przeżywamy modląc się za dzieci wcześnie narodzone, za ich rodziców, rodzeństwo i kochający je personel medyczny. Boża Opatrzność talentem waszej wiedzy medycznej, oddanej służby i waszego kochającego serca sprawia, że takie dzieci mają wielkie szanse na przeżycie, aby być niewypowiedzianą radością swoich rodziców i rodzeństwa. Jednocześnie nie zadajecie niemądrych pytań, czy warto się trudzić. Powiem wam, z ogromnym uznaniem i wdzięcznością, i pewnie w tym co powiem są podziękowania tysięcy ludzi, że ocalenie choćby jednego życia czyni was wielkimi ludźmi i zaskarbia wam niewypowiedzianą wdzięczność tak wielu osób, rodzin, społeczeństwa i Kościoła.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego