Bp Jan Piotrowski: To dla mnie zaszczyt, że miałem takiego poprzednika

Dziś w nocy zmarł bp Kazimierz Ryczan, ordynariusz diecezji kieleckiej w latach 1993-2014. Bp Jan Piotrowski przyznaje w rozmowie z Radiem Kielce, że śmierć biskupa seniora to bardzo smutna wiadomość dla wszystkich wiernych.

– „Biskup przez ostatnie tygodnie przebywał w szpitalu i cierpiał, ale zachowywał się bardzo odważnie. Miał świadomość, że odchodzi z tego świata, ale zrobił to bez lęku i z nadzieją. Takie były jego ostatnie chwile” – wspominał bp Jan Piotrowski.

Ordynariusz diecezji kieleckiej przyznał również, że ks. bp Kazimierz Ryczan był dla niego wzorem posługi kapłańskiej. – „To dla mnie zaszczyt, że miałem takiego poprzednika” – powiedział na antenie Radia Kielce.

Jak wspominał, znał się ze swoim poprzednikiem od 17 lat i doskonale pamięta moment, kiedy dowiedział się o tym, że zostanie mu powierzona diecezja kielecka. Biskup Kazimierz Ryczan przyjął ten fakt z zadowoleniem. – „Ten czas, który spędziliśmy razem był dla mnie bardzo satysfakcjonujący i bardzo często korzystałem z jego mądrości” – dodał ks biskup Jan Piotrowski.

Jego zdaniem ks. Biskup Kazimierz Ryczan odważnie pełnił swoją posługę i nie ogarniała go apatia.

za: radio.kielce.pl

>> Zmarł biskup Kazimierz Ryczan

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego po śmierci biskupa Ryczana

>> Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek