Bp Jan Piotrowski do członków Róż Różańcowych: Z Maryją prosimy o pokój

W sobotę, 1 października 2022 r. odbyła się XIV Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca. Do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach przyjechały tysiące wiernych z całej diecezji kieleckiej.

Szczytowym momentem całego spotkania była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

– Modlitwa różańcowa pozwala nam dosięgać potrzeb naszych braci i sióstr na całym świecie. Jeśli dziś prosimy z Maryją, Królową Różańca Świętego o pokój dla świata, to prośmy także o ten pokój w ludzkich sercach. Zgodnie z myślą jaką wyraził kiedyś jeden z afrykańskich biskupów: pierwszą ziemią misyjną, która potrzebuje nawrócenia jest ludzkie serce. Jeśli się tak stanie, to będzie pokój na ziemi – powiedział biskup.

Róże Żywego Różańca i czciciele Matki Bożej z naszej diecezji pielgrzymowali do Piotrkowic, z racji na rozpoczynający się miesiąc październik, czyli czas poświęcony rozważaniu tajemnic Różańca Świętego. Hasło tegorocznego wydarzenia nawiązywało ono do sytuacji w Ukrainie, dlatego brzmiało „Z Królową Różańca Świętego modlimy się o pokój”. W trakcie spotkania wierni diecezji kieleckiej wraz z Maryją – Królową Różańca Świętego modlili się o pokój na całym świecie. Odbył się również koncert peruwiańskiego zespołu LOS COMPANIEROS, a słowo do pielgrzymów skierowali także ks. Michał Kacprzyk oraz o. Grzegorz Irzyk, kustosz sanktuarium.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego

>> Zaproszenie Biskupa Kieleckiego

XIV DIECEZJALNA PIELGRZYMKA