Bp Jan Piotrowski do uczniów i nauczycieli: Niech nowy Rok Szkolny będzie czasem nadziei i Bożego błogosławieństwa

Nowy rok szkolny jest czasem zdobywania wiedzy, mądrości życiowej i doświadczenia – mówił 1 września 2020 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego w kościele Krzyża Świętego w Kielcach.

Pasterz naszej diecezji zwrócił się z apelem do nauczycieli, rodziców i wychowawców. – Boski nauczyciel Jezus Chrystus bywał wśród dzieci i młodzieży i z troską zwracał się do dorosłych, aby dzieci miały do niego dostęp w myśl zasady „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im”. Czas nie powraca. Życzę wam, aby na wychowanie i pomoc w zdobywaniu wiedzy nigdy nie było za późno – mówił biskup.

W homilii biskup przypomniał także o właściwym traktowaniu każdego człowieka.

– W waszych szkołach na pewno jest kompetentne nauczanie. Jednak nie tylko to jest ważne. Istotne są też relacje międzyludzkie, które powinny wynikać z otwartości i uczciwości wobec wszystkich bez wyjątku. Obowiązkiem nauczyciela jest obdarzanie każdego ucznia miłością, bo jak głosił Chrystus „Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie?” – podsumował bp Piotrowski.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego