Bp Jan Piotrowski i bp Amilton Manoel da Silva na Odpuście na kieleckim Barwinku

Święty Stanisław jest inspiracją dla wszystkich wiernych – powiedział Ksiądz Biskup Amilton Manoel da Silva, biskup Guarapuava w Brazylii, podczas Uroczystości Odpustowych w parafii św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Kielcach. Odbyły się one w środę 8 maja.

Na początku liturgii licznie zgromadzonych wiernych i kapłanów w świątyni powitał ks. proboszcz Wiesław Stępień. Mszy św. przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, a homilię wygłosił biskup Guarapuava w Brazylii.

– Chciałbym razem z wami przyjrzeć się trzem aspektom duchowości świętego Stanisława. Pierwszym z nich jest jego miłość do Boga i Kościoła. Po drugie wyróżniał się on pod względem apostolskiej troski, a także wielkiego dynamizmu w ewangelizacji. Możemy się uczyć od niego także wierności, którą udowodnił aż po męczeńską śmierć. Święty Stanisław, tak jak Jan Chrzciciel, nie patrzył na władców, lecz z wielką miłością mówił prawdę – opowiadał biskup Amilton Manoel da Silva.

Przypomnijmy, że św. Stanisław jest głównym patronem Polski i Diecezji Kieleckiej.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Księdza Biskupa i galeria zdjęć