Bp Jan Piotrowski: Maryja zawsze była obecna w dziejach naszego narodu

Dzisiejsza uroczystość to przede wszystkim uroczystość religijna i patriotyczna, ponieważ oddajemy cześć Maryi – Matce Bożego Syna, Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela – mówił podczas Mszy św. w Uroczystość NMP Królowej Polski Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Eucharystia została odprawiona w Bazylice Katedralnej. Pasterz Kościoła kieleckiego nawiązał do obchodzonego święta.

– Dzisiejsza uroczystość to przede wszystkim uroczystość religijna i patriotyczna, ponieważ oddajemy cześć Maryi – Matce Bożego Syna, Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela. Jej obecność w Kościele, jako matki, czego z wysokości krzyża pragnął Jezus Chrystus sprawia, że swoją osobą wiernie towarzyszy swoim córkom i synom różnych ludów i narodów  – tłumaczył biskup Jan Piotrowski, który odniósł się do dziejów naszego kraju.

– W całej burzliwej historii powodzenia, klęsk i nadziei, dzięki nieustannej modlitwie Polaków, była obecna Maryja – dodał Biskup Kielecki i nawiązał do współczesnych czasów.

– W przestrzeni naszego życia religijnego pojawiły się wielkie smoki, ziejące ogniem zła i zdrady, które z Kościoła Chrystusowego chcą uczynić śmieszne widowisko, rozszarpać Bożą wspólnotę wiary kłami nowych ideologii.

Ten dzień to również rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości przeszli przed pomnik Stanisława Staszica w Parku Miejskim.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć