Bp Jan Piotrowski: Miejcie pewność, że zawsze macie swoje miejsce w mojej modlitwie

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił w piątek, 13 marca 2020 r. rano Mszę św. błagalną w intencji obecnej sytuacji w Polsce związanej z zagrożeniem koronawirusem.

– Miejcie pewność, że zawsze macie swoje miejsce w mojej modlitwie i pasterskiej trosce mojego serca – mówił w homilii pasterz naszej diecezji.

Najświętsza Ofiara została odprawiona w kieleckiej katedrze. Biskup Jan Piotrowski skierował swoje słowo do wiernych naszej diecezji. – Ta sytuacja budzi nasze słuszne obawy, jednak wiara i płynąca z niej nadzieja nakazuje nam ufać Bogu, który jest miłością. On głosem swojego Bożego Syna daje nam odpowiedź na nasze pytanie: „Panie, do kogóż pójdziemy?”. I słyszymy pełne troski wołanie Boskiego Odkupiciela: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie swoje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo Jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a brzemię – lekkie”,  tłumaczył biskup kielecki.

Mszę Świętą zakończył śpiew suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny…”.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego