Bp Jan Piotrowski modlił się w intencji Służby Zdrowia

18 października obchodzimy w Kościele Święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Mszę św. w intencji personelu medycznego oraz pacjentów sprawował w Bazylice Katedralnej Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

– Najświętsza Ofiara to nasza odpowiedź na wezwanie, aby tworzyć wspólnotę wokół Jezusa Chrystusa. Dziś modlę się z okazji patronalnego święta służby zdrowia za wszystkich, którzy usługują chorym i cierpiącym. Pamiętamy o chorych i personelu medycznym naszych kieleckich szpitali, jak również i tych wszystkich szpitali, które są na terenie naszej diecezji – mówił Pasterz naszej diecezji.

W homilii ks. Sylwester Iwan, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia nawiązał do znaczenia pracy lekarzy i pielęgniarek.

– Służba zdrowia to coś więcej niż tylko leczenie ciała. To troska o całego człowieka, o jego ciało, duszę i serce. Zawód lekarza czy pielęgniarki nie kończy się tylko na podawaniu leków. Często wystarczy przecież gest. Jak bardzo ważne jest słowo, uśmiech, by człowiek cierpiący poczuł, że nie jest sam w swoim bólu. Takie podejście do służby pełne współczucia i miłości jest jak najbardziej przecież wypełnieniem przykazania miłości Boga i bliźniego. Chcemy dziś modlić się za wszystkich, którzy poświęcają się tej misji. Prośmy Boga o siłę dla nich, o cierpliwość, o wytrwałość, o to, aby również szukali dużo dobrych emocji w swojej pracy – tłumaczył.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia ks. Sylwestra Iwana