Bp Jan Piotrowski modlił się za misje w pierwszy piątek miesiąca

Na mocy sakramentu Chrztu wszyscy  jesteśmy misjonarzami, aby dzielić się wiarą. Umacnia się ona tylko wtedy, gdy jest przekazywana – powiedział Biskup Kielecki Jan Piotrowski, przewodnicząc Mszy św. w pierwszy piątek miesiąca w kieleckiej Katedrze. Tradycją jest, że Eucharystia w ten dzień sprawowana jest w intencji misjonarzy.

Homilię wygłosił ks. Antoni Sokołowski, misjonarz, który od 30 lat pracuje na Wybrzeżu Kości Słoniowej, budowniczy parafii św. Jana Pawła II w Soubre. Podzielił się w niej swoimi doświadczeniami.

- 24 października 2020 r. odprawiłem pierwszą Mszę św. na terenie, który został ofiarowany pod budowę kościoła. Uczestniczyło w niej 127 osób. W lipcu tego roku biskup udzielał bierzmowania 52 osobom w kaplicy 33x10 metrów. Było ponad 600 osób, niektórzy nie mieli już miejsca nawet na  placu. To ukazuje, jak dynamiczny jest młody Kościół afrykański, jak bardzo ludzie pragną wiary i miłości, której doświadczają przez głoszenie Ewangelii – relacjonował.

Kapłan podkreślił również, jak bardzo tamtejsi wierni dbają o miejsca kultu. - Nawet małe dzieci przed katechezą albo po niej, małymi motyczkami potrafią dbać o czystość wokół kaplicy, przychodzi również młodzież i dorośli, aby pracować. Wszystkie pustaki na te budowy wykonują właśnie oni, abyśmy mogli od października rozpocząć kolejny etap prac budowlanych.

Ks. Antoni Sokołowski zachęcił do modlitewnego i materialnego wsparcia misji.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Antoniego Sokołowskiego