Bp Jan Piotrowski na Diecezjalnym Spotkaniu Trzeźwościowym: Potrzeba Bożej Łaski, miłosierdzia i przebaczenia

W parafii św. Jana z Dukli w Bęczkowie odbyło się w niedzielę, 6 września 2020 r. V Diecezjalne Spotkanie Trzeźwościowe. Mszy św. przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Celem spotkania było promowanie życia bez nałogu alkoholowego.

Jak podkreśla bp Jan Piotrowski alkoholizm to wielki problem naszych czasów. – Trzeba też umieć dostrzec tych wszystkich, którzy wychodzą z tego problemu, kiedy ociepla się klimat rodziny, kiedy ludzie odzyskują swoją godność i mają świadomość co utracili, a co mogą zyskać żyjąc trzeźwo. Czas pandemii stwarza wiele ograniczeń, również nasze V Diecezjalne  Spotkanie Trzeźwości, ogranicza się do wymiaru modlitewnego i świadectwa wewnątrz świątyni, ale myślę, że dla wszystkich,  którzy walczą o trzeźwość działanie Bożej Łaski jest nadrzędne.

– Dziś akurat tak się składa, że Ewangelia jest o upomnieniu braterskim i ono dotyczy nie tylko życia w nałogu alkoholizmu, ale we wszystkich nałogach i słabościach, które gdzieś mogą zakorzenić się w naszych obyczajach. Dlatego też wszyscy musimy czuwać nad sobą, by nie poddać się temu co złe. Na pewno potrzeba Bożej Łaski, miłosierdzia i przebaczenia. Życzę, aby w przestrzeni naszej diecezji i nie tylko, było jak najmniej problemów związanych z pijaństwem i alkoholizmem – dodał biskup kielecki.

Proboszcz parafii w Bęczkowie, ks. Stanisław Zieliński, podkreślił, że Diecezjalne Spotkanie Trzeźwości  w Bęczkowie jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu parafii. – Cieszę się, że w naszej świątyni gromadzimy się z księdzem biskupem i wszystkimi wiernymi, aby modlić się w intencji trzeźwości. Pan Jezus jest z nami, On może spełnić największe marzenia, jeżeli będą zgodne z jego wolą. On pragnie, abyśmy żyli  w trzeźwości i ofiarowali swoje życie jemu i tym, wśród których żyjemy – powiedział ks. Zieliński.

Po Eucharystii swoje świadectwo wygłosił trzeźwiejący alkoholik – Tomek. Spotkanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego