Bp Jan Piotrowski na Jasnej Górze: Módlmy się na Różańcu

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę św. na Jasnej Górze w intencji pielgrzymów naszej diecezji, którzy co miesiąc biorą udział w modlitewnym czuwaniu.

Eucharystia została odprawiona w Kaplicy Cudownego Obrazu. W homilii Pasterz Kościoła kieleckiego zwrócił uwagę na siłę jaką daje odmawianie modlitwy różańcowej. – Miesiąc październik to czas dla Maryi, której duchowej piękno Matki Bożego Syna odkrywamy poprzez odmawianie Różańca. Jego cztery części to dwadzieścia tajemnic, a więc dwadzieścia ewangelicznych wydarzeń istotnych nie tylko dla Maryi, ale będących przesłaniem dla naszego życia wiary i jej codziennego wzrostu – mówił Biskup Kielecki, który zwrócił uwagę, że w październiku minie 20 lat od ogłoszenia Listu Apostolskiego Rosarium Virginis Mariae św. Jana Pawła II. Tym dokumentem papież wprowadził do modlitwy różańcowej Tajemnice Światła.

Czuwania diecezji kieleckiej odbywają się z każdego 4 na 5 dzień miesiąca. Co miesiąc czuwanie prowadzą poszczególne dekanaty, a koordynatorem jest jeden z wyznaczonych księży dziekanów. Na październikowe czuwanie są zaproszoni wierni z dekanatów: piekoszowskiego, buskiego, morawickiego, wiślickiego i sędziszowskiego.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego