Bp Jan Piotrowski na Jasnej Górze: Serca misjonarzy niosą miłość Chrystusa

– W swojej misjonarskiej posłudze i posłaniu mają tylko jedną propozycję – jak głosić prawdę o Jezusie Chrystusie – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy ś. z okazji wręczenia Medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wydarzenie odbywa się na Jasnej Górze.

Eucharystia została odprawiona pod przewodnictwem biskupa Jerzego Mazura, przewodniczącego Komisji Misyjnej i inicjatora Medalu w Kaplicy Cudownego Obrazu. W homilii biskup Jan Piotrowski przypomniał na czym polega prawdziwe zadanie wszystkich misjonarzy.

– Serca misjonarzy niosą miłość Chrystusa – ten jedyny i niepowtarzalny ogień, który płonie i wypływa z Boskiego Serca Pana Jezusa i dlatego ręce i nogi, zdolności i czas oraz całe życie misjonarzy całkowicie nalezą do Boskiego Misjonarza. W swojej misjonarskiej posłudze i posłaniu mają tylko jedną propozycję – jak głosić prawdę o Jezusie Chrystusie, Słowie Życia, którego sami doświadczyli. To tylko dlatego są wiernymi świadkami Boga, który jest miłością. Nie są tragarzami cudzych obietnic i poglądów, uwodzicielami i sprzedawcami taniego towaru, ale świadkami Jezusa, który jest ten sam – wczoraj, dziś i na zawsze – mówił Biskup Kielecki.

Medale zostały przyznane 14 osobom i instytucjom. Wyróżnienie dla najbardziej zasłużonych na polu misyjnym przypadło ojcu Tadeuszowi Grucy, werbiście, siostrze Judycie Janinie Bożek ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny oraz siostrze Leokadii Krystynie Popławskiej ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

W kategorii I „za zasługi w misyjnym dziele Kościoła” odznaczono misjonarkę świecką Ewę Gawin, ojca Mieczysława Tlagę oraz księdza Stanisława Hoinkę.

W kategorii II za pomoc modlitewną i duchową dla misji nagrodzono Wiktora Grychnika, Annę Czarnotę oraz siostrę Samuelę Prajsnar.

W kategorii III „pomoc finansowa i materialna misjom” Kapituła uhonorowała Medalem księdza Mariana Szostaka, księdza Adama Kalinę oraz Fundację Salvatti.pl.

W kategorii IV „promocja medialna misji” Medal Benemerenti otrzymali: ojciec Feliks Poćwiardowski, Sekcja Polska Radia Watykańskiego oraz Radio Jasna Góra.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć