Bp Jan Piotrowski na Odpuście u Kapucynów poświęcił nowe witraże

– Tylko święci nie przemijają i rodzą świętych – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. odpustowej w parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach.

W trakcie uroczystości Pasterz Kościoła Kieleckiego poświęcił nowe witraże w świątyni przy ul. Warszawskiej.

W homilii Biskup Kielecki przypomniał życiorys patrona wspólnoty parafialnej. – Jego życiorys obfitujący w różne przygody i sytuacje obyczajowe epoki nie zakończył się przypadkowo. Usłyszawszy głos swojego Pana – Jezusa Chrystusa, odnosił nie tylko zniszczony kościół, ale przede wszystkim odnowił swoje życie przyjmując ofiarowany mu obficie dar łaski, nawrócenia i przemiany, a także trwania w tej przemianie – tłumaczył Pasterz naszej diecezji i przypomniał, że chrześcijanin to człowiek modlitwy i kontemplacji.

– Bez pokory i ufnego zbliżenia się do źródła miłości jakie jest w Bogu nie byłoby świętego Franciszka w Asyżu. Tylko święci nie przemijają i rodzą świętych. Subtelna wrażliwość świętego z Asyżu pozwoliła mu usłyszeć wołający, pełen troski o człowieka głos Boskiego Mistrza: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście, a ja Was pokrzepię”. Można zadać sobie pytanie: Czy wierzymy w słowa Jezusa Chrystusa? Czy wierzymy Jezusowi? W epoce, kiedy człowiek koncentruje się na samym sobie, traci wrażliwość na głos Boskiego Nauczyciela, traci rozsądek i mądrość. Tymczasem, chrześcijańska duchowość proponuje inny sposób rozumienia życia. Zachęca do kontemplatywnego stylu życia.

W trakcie Mszy św. biskup Jan Piotrowski dokonał poświęcenia nowych witraży. Uroczystość zakończyło wystawienie Najświętszego Sakramentu.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego