Bp Jan Piotrowski: Nawet najnowocześniejszy sprzęt nie zastąpi strażaka

W sobotę, 4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Mszy św. w ich intencji w Bazylice Katedralnej przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Eucharystia została odprawiona przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.

– Jest rzeczą powszechnie znaną, że ogień, jeden z czterech żywiołów, jest bardzo użyteczny. Jednak może być także powodem ludzkich nieszczęść, jakimi są pożary i to wcale nierzadkie. Czoło temu stawiają strażacy, którzy są godni naszej codziennej wdzięczności i należytego szacunku. Należy pamiętać, że najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt i technologie nie zastąpią człowieka. To wy, bracia, niesiecie ludziom nadzieję, że nie wszystko jest stracone – powiedział biskup Piotrowski.

Msza św. - jak każdego dnia - była transmitowana na antenie Radia eM Kielce.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego