Bp Jan Piotrowski odprawił Pasterkę w kościele przy ulicy Urzędniczej

Budujmy wszystko na Bogu i Jego miłości, jaką On z nami dzieli w Jezusie Chrystusie Synu Bożym – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Pasterki w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach.

Eucharystię o północy koncelebrował również ks. Stanisław Król, proboszcz parafii oraz ks. dr Sebastian Wieczorek i ks. dr Mariusz Rak.

W homilii Pasterz Kościoła Kieleckiego nawiązał do zakończonego okresu liturgicznego. – Adwent, który dobiegł końca – podobnie jak ten historyczny – wprowadził nas w wielką tajemnicę wiary, że „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Syn Boży stał się człowiekiem i pozostał wśród nas, aby oświetlić historię ludzkich dziejów, a w nich również i naszą, własną historię. Każdy z nas bowiem ma jakąś historię swojego życia – tłumaczył Biskup Kielecki i zwrócił uwagę na wartość zadumy nad Zbawicielem.

– Po to jesteśmy zaproszeni do żłóbka betlejemskiego, aby zobaczyć Jezusa, uwierzyć i doświadczyć Jego miłości. Kontemplując Jego Oblicze, otwieramy się na przyjęcie tajemnicy życia Boga w Trójcy Świętej Jedynego, by doznać wciąż na nowo miłości Ojca i cieszyć się radością Ducha Świętego. W ten sposób, wpatrując się w Jasność Pańską, upodobnimy się do Jego obrazu – dodał biskup Jan Piotrowski.

– Z pomocą łaski Bożej budujmy wszystko na Bogu i Jego miłości, jaką On z nami dzieli w Jezusie Chrystusie Synu Bożym. Niech Jego miłość będzie niewzruszoną kolumną trwałości naszych małżeństw i rodzin, wierności kapłańskiej, uczciwości zawodowej, zobowiązań wynikających z powierzonych sobie mandatów społecznych i politycznych. Niech będzie także źródłem piękna życia dzieci i młodzieży.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homiia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć