Bp Jan Piotrowski: Ogarnijmy naszą modlitwą wszystkich misjonarzy

W pierwszy piątek miesiąca Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił poranną Mszę św. w Bazylice Katedralnej. Podczas rorat pasterz naszej diecezji modlił się w intencji misji, misjonarzy oraz pielgrzymów, którzy brali udział w czuwaniach na Jasnej Górze.

Eucharystię odprawiono przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. Pierwszy piątek miesiąca to w naszej diecezji tradycyjnie dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji. – Ogarnijmy modlitwą dwa tysiące polskich misjonarzy, którzy pracują w 99 krajach na całym świecie – mówił biskup Jan Piotrowski.

Homilię wygłosił ks. dr Stanisław Sadowski, biblista z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przypomniał, jaki jest sens pracy misjonarzy.  – Oni niosą Ewangelię i Jezusa tym, którzy na wszystkich kontynentach czekają odkupienia i wybawienia. Czynią to z entuzjazmem, z jakim uzdrowieni niewidomi opowiadali o Jezusie. Część z tych ludzi, czekających na Mesjasza na różnych kontynentach, nie zna jeszcze wartości wiary w Jezusa. Tym misjonarze muszą zanieść Dobrą Nowinę – tłumaczył.

Podczas Najświętszej Ofiary modlono się również w intencji tegorocznych uczestników czuwań diecezji kieleckiej na Jasnej Górze. – Szczególnie tych, którzy modlili się z czwartego na piątego dnia każdego miesiąca. Bo to wyjątkowe czuwanie i jedyna diecezja w Polsce, która pozostała wierna milenijnym zobowiązaniom – dodał biskup kielecki.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. dr. Stanisława Sadowskiego