Bp Jan Piotrowski: Ojciec Święty Franciszek niesie światu radość Ewangelii

„Dzisiaj mija trzecia rocznica wyboru kardynała Jorge Mario Bergolio na stolicę Piotrową w Rzymie" - mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski 13 marca 2016 r. w Bazylice Katedralnej podczas Mszy św. w intencji Papieża Franciszka z racji trzeciej rocznicy pontyfikatu.

W dziękczynieniu za dotychczasowy pontyfikat Papieża wzięli udział kapłani, alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach oraz wierni.

- „Jako Namiestnik Chrystusowy przybrał imię Franciszek, jakiego dotąd nie znało papiestwo. Posługa Ojca Świętego wyrasta z woli samego Jezusa Chrystusa, który Piotrowi, rybakowi z Galilei – powierzył apostolskie zadanie, aby umacniał swoich braci w wierze” – mówił kielecki ordynariusz.

W homilii pasterz Kościoła Kieleckiego podkreślił, że następca Chrystusa pełni ważną rolę w budowaniu Kościoła na całym świecie.

- „Ojciec Święty Franciszek niesie światu radość Ewangelii. W adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium” zachęca wszystkich chrześcijan, niezależnie od miejsca i sytuacji, w jakiej się znajdują, by odnowili już dzisiaj swoje osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem, albo chociaż podjęli decyzję, by być gotowymi na spotkanie z Nim, na szukanie Go nieustannie każdego dnia" – podkreślił hierarcha.  

Kardynał Jorge Mario Bergolio, arcybiskup z Argentyny został papieżem 13 marca 2013 r., podczas drugiego dnia konklawe, zwołanego w związku z abdykacją papieża Benedykta XVI. Cieszy się on wśród wiernych Kościoła katolickiego dużym zaufaniem i szacunkiem, co potwierdzają badania CBOS. Według opinii publicznej podjęte przez Ojca Świętego działania odbudowy Kościoła są konieczne. W tej kwestii popierają Papieża także osoby, które deklarują, że są niewierzące. Pontyfikat Franciszka skupia się na obecności wśród ludzi biednych i potrzebujących. W komunikacie zebrania plenarnego KEP napisano, że „Ojciec Święty jest dla Kościoła darem i nadzieją. Jego wyrazista osobowość, styl duszpasterski i radykalizm ewangeliczny budzą autentyczny szacunek, który podzielają polscy biskupi”.

pkun

Zobacz: Galeria zdjęć