Bp Jan Piotrowski podczas Sumy: Naszym zadaniem jest bycie solą ziemi oraz światłem świata

Święta Bożego Narodzenia leczą nas z duchowej ślepoty – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas uroczystej Sumy Pontyfikalnej w Bazylice Katedralnej w Kielcach w Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Biskup podkreślił, że każdy człowiek w życiu obiera sam ścieżkę, którą podąża. Jednak każdy z wiernych ma ważne zadanie do spełnienia.

– Jednak jako chrześcijanie nie możemy być ślepcami na naszej drodze duchowego wzrostu. Miłość jaką Bóg dzieli z nami w Jezusie Chrystusie modeluje szlachetne ludzkie postawy. Rodzi świętych w codzienności ich życia – zauważył.

– Dlatego trudno nie dostrzec kochającego serca matki oczekującej poczętego dziecka i ojca zatroskanego o przyszłość swojej rodziny. Trudno nie dostrzec milionów modlących się ludzi w różnym wieku. Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Trudno nie dostrzec pełnych miłości ludzi pracujących w służbie zdrowia, gorliwych kapłanów, uczciwych samorządowców i polityków, służb mundurowych i pełniących codzienne dyżury osób w różnych obszarach naszego życia – dodał bp. Jan Piotrowski.

We Mszy św. brało udział kilkaset osób, w tym pani Anna wraz z mężem Kamilem. Oboje zgodnie stwierdzili, że święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, który co roku spędzają w rodzinnym gronie. – To jest tradycja, by w wyjątkowej atmosferze domowego ogniska spotkać się z najbliższymi. Kościół w tym wszystkim odgrywa dla nas nie mniej istotną rolę. Nie wyobrażamy sobie w okresie świąt Bożego Narodzenia miało zabraknąć Boga w naszym domu i sercach – mówili.

Po zakończeniu Eucharystii biskup Jan Piotrowski wraz z biskupem Marianem Florczykiem oraz biskupem Andrzejem Kaletą życzyli wiernym spokojnych świąt.

tekst za: radio.kielce.pl

>> Galeria zdjęć