Bp Jan Piotrowski poświęcił kopię obrazu Matki Bożej Mnichowskiej

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5) – z takim przesłaniem przybywa dziś Maryja do Was w kopii obrazu, który 30 sierpnia 2020 r. został ukoronowany w kościele parafialnym św. Szczepana w Mnichowie – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski, podczas uroczystość poświęcenia wiernej kopii wizerunku Najświętszej Maryi Panny Mnichowskiej w kaplicy w Mzurowej.

Przypomnijmy, że dokonana wtedy koronacja była dziękczynieniem złożonym najpierw Bogu za 250 lat istnienia kościoła w Mnichowie, potem Madonnie Mnichowskiej za nieustanne jej wstawiennictwo za tymi, którzy pod jej opiekę w tym wizerunku się chronią.

Można więc śmiało powiedzieć, że uroczystość poświęcenia obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus oraz instalacja go w kaplicy w Mzurowej jest kontynuacją i owocem tamtych wydarzeń. Od 14 maja 2023 r. Maryja swym matczynym płaszczem będzie jednoczyć całą wspólnotę parafialną, królując również w mzurowskiej kaplicy.